Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi Engelli Bireyler İçin Engelsiz İzci Projesini Hayata Geçirdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ailelerin engelli çocuklarını huzurlu, inançlı ve keyifli bir ortamda bırakabilecekleri Kısa Mola Merkezleri ile sosyal projelerine devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilk olarak 2016 yılında Menteşe ilçesinde hizmete açtığı ve ardından Milas, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde hizmet vermeye başladığı Kısa Mola Merkezlerinde engelli bireyler için Engelsiz İzciler Projesi hayata geçirildi.

‘Engelli İzciler’ projesi, engelli bireylerin ve ailelerinin sosyal hayata katılımını sağlamayı, engelli vatandaşların İzcilik aracılığıyla kişisel gelişimlerini ve becerilerini artırmayı amaçlıyor. 13-15 Haziran tarihleri ​​arasında beşincisi düzenlenen etkinlikte bu yıl 23 engelliye izcilik eğitimi verildi.

Asparan Kamp Alanı’nda Temel Liderlik Eğitimi alan uzman bir çalışan tarafından verilen izcilik eğitimi ile engelli çocuklar farklı etkinliklere katılarak farklı bir deneyim yaşadılar. Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘Engelli İzciler’ projesi kapsamında engelli bireylere yönelik yaz ve kış kampları, çevre tanıtım gezileri, çeşitli bilinçlendirme faaliyetleri, şehirlerarası ve uluslararası izci kampları düzenlemeye devam ediyor. – MUĞLA

arsuzhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu